سلامت نوزاد

تست زردی نوزاد با موبایل، انقلابی در تشخیص سلامت نوزادان

تست زردی نوزاد با موبایل

بسیاری از والدین تمایل دارند که درمان زردی نوزاد و انجام آزمایش زردی را با موبایل در خانه انجام دهند. اما سؤال این است آیا تست زردی نوزاد با موبایل امکان‌پذیر است و چگونه می‌توان اطلاعات دقیقی درباره میزان زردی نوزاد کسب کرد؟

بیلی‌روبین، یک تست ضروری برای بررسی عملکرد کبد و خون

آزمایش بیلی‌روبین به‌منظور ارزیابی عملکرد کبد و تشخیص و کنترل بیماری‌های مرتبط با آن (بروز زردی در پوست و چشم) انجام می‌شود. بیلی‌روبین یک رنگ‌دانه‌ی زرد است که در خون و مدفوع همه انسان‌ها وجود دارد. این آزمایش میزان بیلی‌روبین در بدن را نشان می‌دهد.

درصورتی‌که میزان بیلی‌روبین در بدن بیشتر از میزان طبیعی باشد، رنگ پوست و سفیدی چشم به زردی تغییر می‌کند. به این وضعیت یرقان می‌گویند. از جمله دلایل افزایش میزان بیلی‌روبین می‌توان به عدم کارکرد درست کبد اشاره کرد. همچنین، این آزمایش در تشخیص کم‌خونی ناشی از تخریب گلبول‌های قرمز نیز مفید است. تست بیلی‌روبین یک ابزار مهم در تشخیص و پیگیری وضعیت سلامتی کبد و نوزادان است.

با موبایل خود، زردی نوزاد را تشخیص دهید

تست زردی نوزاد با موبایل یک روش جدید و نوین است که با استفاده از یک اپلیکیشن قابل نصب روی گوشی های هوشمند، می‌توان میزان بیلی روبین خون نوزاد را اندازه گیری کرد. با این روش بدون نیاز به خونگیری می‌توان زردی نوزاد را تشخیص داد و کار را برای پزشکان و والدین راحت‌تر می‌کند.

کودک مبتلا زردی نوزاد

جیمز تیلور متخصص بیماری‌های کودکان و استاد دانشگاه واشنگتن اظهار کرد؛ روزانه نوزادان بسیاری که به زردی مبتلا هستند بدون اندازه‌گیری میزان بیلی‌روبین روانه منزل می‌شوند. با این اپلیکیشن جدید می‌توان قبل از مرخص کردن نوزاد از بیمارستان و حتی در منزل میزان بیلی‌روبین را اندازه گرفت. این موضوع کابوسی برای والدین است؛ زیرا رایج است که نوزادتان با پوست کمی زردی به خانه برمی‌گردد، اما بدون تشخیص، به زردی شدید مزمن تبدیل می‌شود. اگر بدون درمان بماند، می‌تواند منجر به بیماری‌های معیشتی و مادام‌العمر شود.

 برنامه تست زردی با موبایل چگونه کار می‌کند؟

برای انجام تست زردی نوزاد با موبایل، باید اپلیکیشن Bilicam را دانلود و نصب کنید. این برنامه بااستفاده از دوربین گوشی، فلش کارت و کالیبراسیون رنگ‌های گوشی همراه این برنامه کار می‌کند. گوشی بر روی شکم نوزاد قرار گرفته، والدین و یا پزشک با استفاده از کارت‌های رنگی موجود میزان زردی نوزاد را تشخیص می‌دهند. این روش در مقایسه با روش‌های سنتی، سریع‌تر، ارزان‌تر و بدون درد است.  

البته باید توجه داشت که تست زردی نوزاد با موبایل فقط یک روش کمکی است و نمی‌تواند جایگزین معاینات پزشکی باشد. بنابراین، برای اطمینان از سلامت نوزاد، بهتر است همیشه با پزشک مشورت کنید و در صورت لزوم، آزمایش‌های دیگر را نیز انجام دهید.

نکاتی که نباید از دست بدهید

 • اپلیکیشن‌ها معمولاً دقت کمتری نسبت به دستگاه‌های حرفه‌ای و بیلی چک دارند. این ممکن است منجر به نتایج نادرست یا ناقص شود.
 • نور، کیفیت دوربین و تنظیمات دستگاه موبایل می‌تواند تأثیر زیادی بر نتایج داشته باشد و نتایج اندازه‌گیری نادرست خواهد بود.
 • اگر اپلیکیشن نشان دهد که نوزاد زردی دارد، حتماً باید با پزشک مشورت کنید. 
نوزاد دارای زردی

به‌طورکلی، استفاده از اپلیکیشن‌های تست زردی نوزاد با موبایل می‌تواند در موارد خفیف به کار برده شود، اما توصیه ما این است که در حال حاضر، به سراغ این اپلیکیشن‌ها نروید؛ زیرا هنوز دارای تأییدیه‌های لازم نیست.

یک تست ضروری برای بررسی عملکرد کبد و خون

باید توجه داشته باشید که روش تست زردی با موبایل هنوز دقیق و قابل‌استفاده نیست. بهترین روش برای تشخیص زردی نوزاد، استفاده از دستگاه بیلی چک است. دستگاه بیلی چک یک وسیله اندازه‌گیری زردی نوزادان است که بدون نیاز به آزمایش خون، میزان بیلی‌روبین در خون نوزادان را از طریق پوست اندازه‌گیری می‌کند. این دستگاه به‌سرعت و بادقت کامل میزان بیلی‌روبین خون را نمایش می‌دهد.

دستگاه بیلی چک دارای دقت بالایی در اندازه‌گیری میزان بیلی‌روبین است و استفاده از این دستگاه بسیار آسان و ساده است. در این تست هیچ‌گونه درد، ناراحتی یا خطر عفونت به باکتری برای نوزادان وجود ندارد.

این دستگاه با استفاده از فیبر نوری، قطعات فوتوالکترونیک و تکنولوژی SCM کار می‌کند. به‌طورکلی، دستگاه بیلی چک یک راه‌حل دقیق و مؤثر برای تشخیص زردی نوزادان است. 

تست زردی با روشی مطمئن در منزل

مجموعه زردی گرام، دستگاه بیلی چک را به‌سرعت در کمتر از یک ساعت به شما تحویل می‌دهد. این دستگاه به شما امکان اندازه‌گیری میزان زردی نوزادتان را بدون نیاز به خون‌گیری از کف پای نوزاد می‌دهد. با استفاده از این دستگاه، می‌توانید به‌سرعت و بادقت زیاد وضعیت زردی نوزاد عزیزتان را مشاهده کنید.

برای درخواست تست زردی نوزاد در منزل با استفاده از دستگاه بیلی چک، می‌توانید از طریق شماره تماس تلفنی 09122771364 با زردی گرام تماس بگیرید. زردی گرام همراه با دستگاه بیلی چک، فرد متخصصی را به محل زندگی شما اعزام کرده و نمونه‌گیری را در محل انجام می‌دهد و نتیجه آزمایش نیز به‌سرعت در اختیار شما قرار می‌گیرد.

نوزاد در حال خواب با زردی

اگر پس از انجام تست زردی، درجه زردی نوزاد شما بالا بود، می‌توانید از خدمات اجاره دستگاه زردی نوزاد زردی گرام استفاده کنید. این موضوع به شما امکان می‌دهد که از نوزاد خود در منزل مراقبت کنید و نیازی به بستری کردن در بیمارستان و هزینه‌های بالا نخواهید داشت. با استفاده از دستگاه‌های زردی، هزینه‌های شما کاهش پیدا می‌کند و شما می‌توانید با آرامش، نوزاد خود را در خانه مراقبت کنید.

با زردی گرام، می‌توانید به‌راحتی و با اطمینان، وضعیت سلامتی نوزادتان را پیگیری کنید.

2 دیدگاه در “تست زردی نوزاد با موبایل، انقلابی در تشخیص سلامت نوزادان

 1. محسن گفت:

  استفاده از برنامه بیلی کم رو پیشنهاد میکنید؟؟

  1. سلام محسن عزیز
   به‌طورکلی، استفاده از اپلیکیشن‌های تست زردی نوزاد با موبایل می‌تواند در موارد خفیف به کار برده شود، اما توصیه ما این است که در حال حاضر، به سراغ این اپلیکیشن‌ها نروید؛ زیرا هنوز دارای تأییدیه‌های لازم نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *